Michał Ficek

Data urodzenia: 20 września 1992

BIOGRAFIA

Michała w środowisku kolarskim nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Miło nam, że ten doświadczony (ale wciąż młody!) zawodnik od sezonu 2020 jest zawodnikiem teamu CST 7R.

Michał Ficek już od wielu lat jest obecny w peletonie i, co ważne, jest zawodnikiem powszechnie lubianym i szanowanym. Tym bardziej jesteśmy dumni, że od nowego sezonu Michał będzie występował w drużynie CST 7R MTB Team. Przede wszystkim jednak wszyscy jesteśmy przekonani, że popularny „Ficu” podniesie poziom ekipy CST 7R i razem osiągniemy wspaniałe rzeczy!

– Jazda na rowerze jest moją największą pasją, a treningi i wyścigi dają mi mnóstwo frajdy. Chciałbym, żeby to się nie zmieniło. Decyzja o zmianie barw po pięciu latach nie była łatwa, ale jedyna słuszna. W przyszłym sezonie mam zamiar pokazać się z jak najlepszej strony podczas wszystkich wyścigów, w których będę brał udział. Dotychczas na trasach zawodów byłem zdany tylko na siebie, więc na pewno nowością będzie dla mnie współpraca z kolegami z nowej ekipy. A jeśli już o kolegach mowa, to z niczego nie cieszę się bardziej, jak z atmosfery w drużynie CST 7R, o którą jestem nadzwyczaj spokojny.

OSIĄGNIĘCIA

  • 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w kat. Elita cyklu Bike Atelier MTB Maraton (2019)
  • 1. miejsce w Mistrzostwach Polski w maratonie MTB w kat. Cyklosport – Wałbrzych (2017)
  • 4. miejsce w Mistrzostwach Polski w maratonie MTB w kat. Elita – Jelenia Góra (2016)
  • 1. miejsce i pobicie rekordu trasy Uphill Race Śnieżka – Karpacz (2015)

ZDJĘCIA