Gustaw Dądela

Data urodzenia: 7 marca 1995

BIOGRAFIA

Gustaw to wielokrotny mistrz Polski w Fourcross, BMX Racing i Time Trial, który przed sezonem 2019 dołączył do grupy CST 7R MTB Team. Dla wielu osób mogło to być spore zaskoczenie, bo kierunek był nieoczywisty. Przedstawiciela dyscyplin, które reprezentuje Gustaw, nie było wcześniej w drużynie, ale wtedy właśnie przyszedł czas, aby to zmienić. Jak się okazało, był to bardzo dobry ruch, a zawodnik z wielkim powodzeniem reprezentował nasze barwy w sezonie 2019. Zwłaszcza wyniki osiągnięte przez Gustawa w 4x budzą szacunek. Znalazły one swoje potwierdzenie w rankingu UCI, w którym zawodnik znalazł się na świetnym 5. miejscu! Gustaw ma jednak apetyt na znacznie więcej w nadchodzącym sezonie.

Sezon 2019 uważam za naprawdę udany. Podium Pucharu Świata w Szczawnie, obronione dwa Mistrzostwa Polski i na dodatek 5. miejsce w rankingu UCI! Jedyne chyba, co mógłbym sobie zażyczyć, to więcej szczęścia w Mistrzostwach Świata, ale na to też przyjdzie pora!

Jestem wdzięczny teamowi, bo gdyby nie ci ludzie, nie miałbym takich możliwości. Wszyscy siebie wspierają i dzielą się swoimi sukcesami i przemyśleniami. Myślę, że przyszły sezon będzie jeszcze lepszy pod względem wyników i współpracy. Głównym celem będzie spełnienie mojego marzenia – zwycięstwo w Mistrzostwach Świata 4x oraz start we wszystkich edycjach Pucharu Świata.

OSIĄGNIĘCIA

  • 11. miejsce w Mistrzostwach Świata 4x w Val di Sole – Włochy (2019)
  • 12. miejsce w Mistrzostwach Świata 4x w Val di Sole – Włochy (2017)
  • 3. miejsce w Pucharze Świata 4x Pro Tour w Szczawnie Zdroju (2019)
  • 5. miejsce w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej zawodników UCI MTB 4x (2019)
  • 7. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy 4x (2017)
  • 1. miejsce w Mistrzostwach Polski 4x w Szczawnie Zdroju (2019)
  • 1. miejsce w Mistrzostwach Polski BMX Racing w Nowej Soli (2019)

ZDJĘCIA